Sektörler :  Bilişim  |   E-Ticaret  |   Saatçilik

Bilgi güçtür! Argesa Teknoloji, bilginin gücüne sahip ve bu gücü sizlerin hayallerini gerçekleştirebilmek için ustalıkla kullanabilen özel tasarım ve yazılım ekibinden oluşmaktadır.

 argesa bültene kayıt olun
HİZMETLERİMİZ

.web yazılım

Alanında uzman programcılarımız tarafından geliştirilen web yazılımları sağlam alt yapıya sahip olmakla birlikte, esnek ve geliştirilmeye de açıktır.

 bu hizmeti kullanan projeleri görmek için tıklayın

 • + XHTML / CSSOpen or Close
  XHTML, (eXtensible Hypertext Markup Language) W3C tarafından geliştirilmiş HTML ve XML’in birleşiminden meydana gelen bir kodlama dilidir ve 26 Haziran 2000′den beri bir web standartıdır.

  XHMTL’in avantajları:
    HMTL’e kıyasla daha düzenli, sade ve mantıklı bir kodlama yapmamızı sağlar.
    Tüm tarayıcılarda ve mobil cihazlarda aynı görüntü ve çalışma biçimini elde etmemizi sağlar.
    Standartlara sadık bir kodlama ile CSS temelli tasarım sayesinde XML’ geçişte bir basamaktır.
    Düzenli yapısı ve CSS ile birleşimi sayesinde daha hızlı ve esnek çalışan projeler üretmemizi sağlar.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + JAVASCRIPTOpen or Close

  Netscape Navigator 2.0 ile birlikte geliştirilen JavaScript dili, istemci taraflı (client-side ) bir script dilidir. Web sayfalarında dinamik içerik sağlamak ya da kullanıcıyla iletişim kurmak için kullanılmaktadır. Web sayfası kullanıcılarına etkileşimli ve dinamik sayfalar hazırlama imkanı veren javascript’ler geliştirerek kullanıcı deneyimini zenginleştiren ve işlevsellik katan web uygulamalarını kolayca destekleyebiliyoruz.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + AJAXOpen or Close

  AJAX (Asynchronous JavaScript and XML) Veritabanı, içerik ve tasarımı bütünleştiren, web tabanlı bir programlama dilidir. AJAX'ın en önemli özelliği web sitesi ziyaretçinin istediği değişiklikleri anında görüntüleyebilmesine olanak vermesidir.

  Temel amaç arka planda sunucu ile küçük miktarda veri değişimi ile sayfayı daha hızlı güncelleyebilen web sayfaları yapmak, dolayısıyla kullanıcının istediği zamanlarda tüm web sayfasını güncellemek derdinden kurtarmaktır. Bu da web sayfasının etkileşimini, hızını ve kullanılabilirliğini artırmak anlamına gelmektedir.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + PHP / MYSQLOpen or Close

  PHP/Mysql verilerin toplanıp, işlenip, kullanılıp istenilen şekilde görüntülenmesine olanak sağlayan bir scripting dilidir. Argesa Teknoloji web geliştirme ekibi diğer scripting dillerine olduğu gibi PHP/Mysql'e de son derece hakimdir. Yazılımcılarımız bir projeyi tasarlarken müşterilerimizin kullandığı altyapı, projenin gerektirdiği işlevsellikler ve bunun gibi birçok etkeni değerlendirdikten sonra uygun programlama biçimini seçmekte ve projeleri buna göre geliştirmektedir.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + ASP.NETOpen or Close

  Asp.net; Asp programlama dili üzerine Microsoft tarafından geliştirmeler yapılarak oluşturulmuş, .Net Framework üzerinde çalışan C#, J#, VB.Net gibi programlama dilleriyle düzenlenebilen bir .Net platformu teknolojisidir. Asp.net'te yazılımcı tarafından yazılan kod, çalıştırılmadan önce sanal bir yazılım katmanı tarafından ortak bir dile çevirilmektedir. Asp.net ile dinamik web sayfaları, xml tabanlı web hizmetleri, web uygulamaları, e-mail formları vb. yapabiliyoruz.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + VB.NET / C#Open or Close

  Visual Basic.NET, Visual Basic 6.0 Platformunun varisi olmakla birlikte farklı bir yapıdır ve .NET Frame work üzerinde çalışır. Bu Platform Visual Basic dilinin Obje Temelli özelliklerini güçlendirmek için atılmış bir adımdır.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + CMSOpen or Close

  CMS(Content Management System) kelime anlamı olarak İçerik Yönetim Sistemi demektir. CMS, dökümanların ve diğer içeriğin gerektiğinde birden fazla kullanıcı tarafından oluşturulmasını ve düzenlenmesini organize eden ve kolaylaştıran uygulamalara verilen genel isimdir. Bir web sitesini düzenleyen kişi uygulama dilleri veya diğer teknik bilgilere hakim olmasa da, CMS aracılığı ile kolaylıkla bir web sitesinin içeriğini değiştirip düzenleyebilir.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + Blog TasarımıOpen or Close

  Blog, İngilizcedeki "web" ve "log" kelimelerinin birleşmesinden oluşan weblog kavramının zamanla yaygınlaşmış ve kısaltılmıştır adıdır. Türkçede açıkgünlük, ağ günlüğü, günce, e-günlük gibi bazı isimler önerilse de, kelimenin yaygın kabul görmüş bir karşılığı henüz bulunmamaktadır.

  Blog, genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir. Çoğunlukla her gönderinin sonunda yazarın adı ve gönderi zamanı belirtilir. Yayıncının seçimine göre yazılara yorum yapılabilir. Yorumlar blog kültürünün çok önemli bir dinamiği ve yapıtaşıdır. Yorum mekanizması ile Yazar ve okuyucular arasında sürekli bir iletişim sağlanır.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + E-ticaretOpen or Close

  Elektronik Ticaret, ticaretin yani mal ve/veya hizmet satın alma hareketinin internet üzerinden yapılmasıdır. E-ticaret sırasında oluşan pazarlama, müşteri desteği, ticari ve lojistik iletişim de yine bilgisayar ağları kanalıyla sağlanır.

  Argesa Teknoloji bünyesinde geliştirdiğimiz EnKobi e-ticaret çözüm paketi ile, güvenli, kolay kullanılabilir ve müşterilerimizin mevcut altyapı özellikleriyle uyumlu bir sistem oluşturduk. EnKobi e-ticaret paketi, müşterilerimizin ürün yelpazesini doğru, mantıklı ve kolay algılanır bir biçimde organize edip, e-ticaret ortamına entegre edebileceğimiz kaliteli bir sistemdir.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + Action ScriptOpen or Close

  ActionScript, Flash Player için oluşturulan içeriklere etkileşim kazandırmak için kullanılan programlama dilidir. ActionScript ile dinamik, kullanıcıya yanıt veren, yeniden kullanılabilen ve uyarlanabilir Flash uygulamaları yapılabilir. Hareketli, görsel olarak zengin ve hareketli içeriğin görüntülenmesini sağlayan web uygulamaları için ideal bir dildir.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın

.grafik tasarım

Argesa Teknoloji tasarım bölümü, farklı alanlarda oldukça başarılı projeler gerçekleştirmiş tasarımcılardan oluşmaktadır. Bu sayede müşterilerimizin farklı yaklaşım, uzmanlık ve tecrübe gerektiren ihtiyaç ve taleplerine rahatlıkla cevap verebilmekteyiz.

 bu hizmeti kullanan projeleri görmek için tıklayın

 • + Web Arayüz TasarımıOpen or Close

  Arayüz tasarımı, web sitesinin uygun boyutlar, renkler ve materyaller kullanılarak tasarlanmasını sağlayan bir uygulamadır. Web sitelerinin dinamik bir görünüme sahip olabilmesi için ilk olarak arayüz tasarımı çizilir ve daha sonra onaylanması halinde XHTML/CSS kodlamasına geçilir.

  Argesa ekibi, arayüz tasarımı hazırlarken müşterilerin hayalinde canlandırdığı görüntüye en yakın tasarımı ortaya koyabilmekte ve gerekli gördüğü takdirde tasarımı kendi birikimi ile geliştirebilmektedir.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + İnteraktif Ortam TasarımıOpen or Close

  Tanıtım katalogları ve tanıtım filmleri, grafik animasyonlar, yazı, slayt gibi sunumların web ortamında bulundurulması kimi zaman zor olabilir. Bu durumlarda sunumunuza uygun CD-ROM, dijital katalog, dijital kartvizit, DVD menüsü, mobil cihazlar için arayüz tasarımı vb. çözüm seçeneklerine başvurmak isteyebilirsiniz.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + Basılı İşlerOpen or Close

  Basılı işler, kurumların ve kuruluşların müşteri ile birebir temas ettikleri en önemli materyaldir. Bu nedenle basılı işlerin tasarımı, renk seçimi ve firma mesajını doğru iletmesi gerekir. Poster, broşür, katalog, kartvizit, reklam, afiş vb. her alandaki tüm basılı işlerin tasarımını profesyonelce gerçekleştiriyoruz.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + Kurumsal KimlikOpen or Close

  Firmanın, ürünün veya hizmetin marka imajının oluşturulması için bir kurumsal kimlik oluşturulması önemlidir.

  Kurumsal kimlik çalışmasının ilk aşaması logo tasarımıdır. Oluşturulacak olan logonuzun şekli, renkleri, logotype olarak kullanılan font ve tüm bunların çağrıştırdığı kavramlar, firmanın, ürün veya hizmetin markalaşma sürecinde çok önem taşır. Argesa ekibi, logo tasarımı çalışırken, basit, kolay hatırlanan, farklı durumlara uyarlanabilir, firma, ürün veya hizmetin yapısına uygun olmasını amaçlar.

  Kurumsal kimlik çalışmasının ikinci aşaması kurumsal kimlik dosyasının oluşturulmasıdır. Bu dosyadaki materyallerin başlıcaları olarak kartvizit, antetli kağıt, zarf, klasör ve dosyalar, personel kimlik kartları, flama veya bayraklar, tabela ve benzeri öğeler gösterilebilir. Bu öğelerin logonuzla ve birbirleriyle süreklilik ve iç uyumluluk göstermesi önemlidir.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + 2D / 3D TasarımıOpen or Close

  2D ve 3D tasarım çalışmaları; illüstrasyon, cut-out, vektörel tasarımlar, 3 boyutlu modelleme, cartoony veya foto-realistik doku, ışıklandırma ve render çalışmalarını içerir. Yaratıcı, sanatsal, farklı ve görsel derinlik veren çözümlere ihtiyaç duyan müşterilerimiz için 2D-3D çalışmalar önem kazanmaktadır.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın

.uygulama ve entegrasyon

Bugüne kadar geliştirdiğimiz yazılımlara örnek vermek gerekirse:

 bu hizmeti kullanan projeleri görmek için tıklayın

 • + Web UygulamalarıOpen or Close

  Sunucu istemci arasında çalışan browser tabanlı uygulamalar web tabanlı uygulamalardır. Bir firmanın verimliliği, işlevselliği veya kar oranlarının artması, web üzerinden güvenli bir şekilde erişilebilecek şekilde geliştirdiğimiz uygulamalar sayesinde önemli derecede artmaktadır. Argesa yazılım ekibi, müşterinin faaliyet yapısı ve çalışma mantığına uygun şekilde, müşteriye özel bir plan sunarak, çalışmalarını buna göre şekillendirmektedir.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + B2B YazılımlarıOpen or Close

  B2B, yani İngilizce açılımı "Business to Business" olan bu kısaltma, internet üzerinde şirketler arası pazarlama yada satış uygulamalarına verilen kısa tanımdır. B2B ve e-iş, geleneksel iş modellerini değiştirerek aşağıda sıralanan bir çok faydayı sağlamaktadır:

  Daha iyi müşteri tatmini ve desteği
  Yeni ürün ve hizmetlerin pazara hızla sunulması
  Daha iyi servis
  Daha iyi alış ve satış işlemleri
  Daha az işletim maliyeti
  Daha az üretim maliyeti
  Daha düşük stok maliyeti

  B2B şirketlerin ihtiyaç duydukları maddelere kavuşmak için kurulan bir sistemdir. Bu yönüyle B2B şirketlerin tedarik pazarı işlevini görür. Bir çok şirket internet üzerinden, mal ve hizmet üretim aşamasında ihtiyaç duydukları ürünlerini veya ara malların toptan satışlarını kolaylıkla yapabilme olanağına kavuşabilmektedirler.

  Argesa Teknoloji yazılım ekibi olarak B2B ve B2C uygulamalar konusunda geniş bir tecrübemiz var. Ürün katalogları arasında arama, ürün siparişleri, faturalama ve ödeme gibi işlemleri ve bu işlemlerin gerektirdiği entegrasyonları önceden kurduğumuz esnek, güçlü ve hızlı framework üzerine hızla geliştirip kesin çözümler oluşturuyoruz.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + VMO & TigerOpen or Close
 • + Navision & SAPOpen or Close

.reklam tanıtım

 bu hizmeti kullanan projeleri görmek için tıklayın

 • + Arama Motoru OptimizasyonuOpen or Close

  Arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına olanak sağlayan teknik düzenlemelerdir. Arama motorları, arama sonuçlarını listelerken matematiksel bir yapı kullanmaktadır. Bu nedenle web geliştiricileri yazmış oldukları sayfaları bu ayrıntıya dikkat ederek oluşturmak durumundadır.

  Web sitesine yapılacak işlemler, SEO mühendisleri veya SEO uzmanları tarafından iki yönlü olarak değerlendirilir:

  Site içi düzenlemeler arama motorlarının siteyi düzenli bir şekilde okumalarına ve anlamlandırmasına yardımcı olur. W3C Geçerlemesi, robots.txt, uygun başlığın kullanılması, özgün içerik, site hızı gibi metotlar site içi SEO işlemlerine örnek olarak gösterilebilir.

  Site dışı SEO yapmak için çok sayıda farklı teknikler vardır. En popüler olanları ise sitenin kaliteli ve yüksek backlink sayısına sahip olmasıdır. Backlink, başta Google olmak üzere tüm arama motorları nezdinde bir referanstır. Bunun dışında sosyal medyadaki etkinlik, marka bilinirliliği gibi birçok etken de arama motorlarının dikkat ettiği alanlardır. Dolayısıyla bu alanlardaki etkinliğe de önem veriyoruz.

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın
 • + Site AnaliziOpen or Close

  Site analizi ile sitenizin analizini hızlı ve kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Sitenizin arama motorlarındaki durumunu görebilir, Alexa sıralarınızı öğrenebilir ve siteniz hakkında daha birçok detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Öğreneceğiniz bilgiler doğrultusunda sitenizin arama motorlarındaki durumunu iyileştirebilir ve daha yükseklere taşıyabilirsiniz.

  (Google pagerank değeri, Google indexi, Google görsel indexi, Google Backlink, Alexa dünyas sırası, Alexa ülke sırası, Alexa backlink, Dmoz kaydı, Domain yaşı, Site lokasyonu,…)

   Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın

.içerik geliştirme

Web sitenizde firmanız, ürün veya hizmetiniz hakkında bilgi vermek istiyorsunuz. Sizin için web siteninizin tüm içeriğini geliştiriyoruz. Firmanızın bölümlerini, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi sade, düzenli ve etkileyici biçimde ziyaretçilerinize sunuyoruz.

Slogan, başlıklar, özet metinler ve genel içerik metinlerini ziyaretçilerinizin anlayabileceği ve benimseyebileceği sade ve basit bir yapıya kavuşturuyoz. Mesajınızı daha etkili, hızlı ve anlaşılır hale getirip ziyaretçilerinize aktarıyoruz.

 bu hizmeti kullanan projeleri görmek için tıklayın

.produksiyon

 bu hizmeti kullanan projeleri görmek için tıklayın

hizmetler

.web yazılım
+ xhtml / css
+ javascript
+ ajax
+ php / mysql
+ asp.net
+ vb.net / c#
+ cms
+ blog tasarımı
+ e-ticaret
+ actionscript
.grafik tasarım
+ web arayüz tasarımı
+ interaktif ortam tasarımı
+ basılı işler
+ kurumsal kimlik
+ 2d / 3d tasarımı
.uygulama ve entegrasyon
+ e-SAS
+ web uygulamaları
+ b2b yazılımları
+ vmo & tiger
+ navision & sap
.reklam tanıtım
.içerik geliştirme
.produksiyon

.bize ulaşın